Ogłoszenia parafialne – 26 kwietnia 2020

NIEDZIELA – III NIEDZIELA WIELKANOCNA
Niedziela Biblijna – zachęcam do codziennej lektury Pisma Świętego

ŚRODA
ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENEŃSKIEJ, dziewicy i doktor Kościoła, patronki Europy.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA, Rzemieślnika.
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.
18:45 – Godzina Uwielbienia – transmisja na parafialnym kanale Youtube.

SOBOTA – I sobota miesiąca
UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
Niedziela Dobrego Pasterza.
16:00 – Msza przez wstawiennictwo św. Floriana w intencji strażaków i ich rodzin.

W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na maj i czerwiec 2020 roku.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na III kwartał 2020 roku (lipiec, sierpień, wrzesień).

Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. W naszym kościele może być 55 osób – zapraszam szczególnie rodziny, które mają zamówioną intencję mszalną. Zachęcam do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy i nabożeństw – na You Tubie transmitowane są Msze i nabożeństwa z naszego parafialnego kościoła. Proszę pamiętać o możliwości Komunii duchowej, poprzedzając ją zawsze wzbudzeniem doskonałego żalu.

Została utworzona nowa strona parafii. Znajduje się pod nowym adresem – www.parafia.ksiazenice.net.pl/

Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie parafii i kościoła można wpłacać na konto parafialne: Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy / Oddział w Leszczynach numer 51 8454 1095 2031 0027 3488 0001. Bóg zapłać za okazaną troskę o parafię i nasz kościół.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: św. Katarzyna ze Sieny, patronka Europy, która doradzała papieżom; dlaczego warto czytać Pismo Święte?; o kardynale z Australii, który spędził 13 miesięcy w ciężkim więzieniu zanim sąd oczyścił go z zarzutu pedofilii.

Koło Gospodyń Wiejskich w Książenicach uszyło maseczki dla seniorów naszej miejscowości. Są do zabrania z tyłu naszego kościoła.

ZAPOWIEDZI
I. PAPAJ PAWEŁ, stan wolny, zam. Czerwionka
KRAMORZ Justyna, stan wolny, zam. Książenice