Dzieci Maryi

Wiele ludzi zastanawiało się pewnie, jak zostać superbohaterką lub superbohaterem, a my we wspólnocie Dzieci Maryi znaleźliśmy na to przepis!

Odpowiedź jest prosta – wystarczy upodabniać się do Maryi – naszej patronki,mamy i najlepszej kobiety na świecie. Starać się być pokornym, wytrwałym, pełnym nadziei i otwartym na potrzeby innych, a przy tym pilnować, aby uśmiech nigdy nie znikał z twarzy.

Ruch Dzieci Maryi został założony 24 maja 1978 roku przez ks. Jana Morcinka na zlecenie bp. Herberta Bednorza. W naszej parafii wspólnotę zapoczątkowała śp. Elżbieta Matuszczyk, a my działanie prowadzonej przez Panią Katechetkę grupy podtrzymujemy do dzisiaj.

Ty również możesz realizować przepis na bycie superbohaterem – wspaniałym człowiekiem!

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci na nasze spotkania

• sobota – godz. 09:00 – salka przy kościele –

Grono Dzieci Maryi stara się aktywnie włączać w życie parafii – nasz sztandar możecie zobaczyć na parafialnych uroczystościach, październikowych nabożeństwach różańcowych oraz nabożeństwach majowych. Od czterech lat prowadzimy akcję ,,Choinka dobrych uczynków”, a w tym roku przygotowaliśmy Bożonarodzeniowe kartki dla chorych z naszej parafii – tę inicjatywę chcemy również kontynuować w następnych latach. Ubogacamy śpiewem roraty, jasełka oraz inscenizacje muzyczno-teatralne, a także angażujemy się w scholę śpiewającą na corocznym Archidiecezjalnym Dniu Wspólnoty w Katowicach. Nasze głowy są stale pełne pomysłów, więc przed nami jeszcze wiele inicjatyw, w których liczymy na wsparcie naszych parafian.

Zapraszamy do śledzenia naszych działań na naszej facebookowej stronie!