Ministranci

Ministranci, od łacińskiego ministrare, to ci, którzy służą. Więc właśnie tym się zajmujemy, służbą przy ołtarzu Pańskim. Ma to przeróżne formy, od dzwonienia dzwonkami po zadymianie kościoła kadzidłem, a każda z tych czynności to inny sposób na realizowanie naszego zadania.

Mamy wielu patronów, ale najbliższym nam jest święty Tarsycjusz, męczennik, który własnym ciałem ochraniał Najświętszy Sakrament. Jest dla nas przykładem męstwa i odwagi, cnót którymi pragniemy się kierować.

Ale nie samą służbą ministrant żyje, spotykamy się co tydzień na zbiórkach, na których zgłębiamy tajniki liturgii, rozważamy Pismo Święte… Albo rozgrywamy turniej FIFA, zajadając się pizzą od pana kościelnego.

Co roku uczestniczymy też w turniejach piłki nożnej, z których dyplomy i puchary zdobią zakrystię, oraz jedziemy na ministrancką pielgrzymkę do katedry, na której dzieje się mnóstwo ciekawych rzeczy i rzadko wraca się z pustymi rękami.

Obecnie w naszej parafii służy nas zaledwie 26, serdecznie więc zapraszamy wszystkich chłopców którzy chcieliby dołączyć. Nasze zbiórki odbywają się w każdą sobotę o 8:00 w zakrystii.

Zapraszamy również do śledzenia naszej facebookowe strony.