Ogłoszenia parafialne – 3 maja 2020

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
Niedziela Dobrego Pasterza.
Módlmy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

ŚRODA
ŚWIĘTO ŚW. APOSTOŁÓW FILIPA I JAKUBA.

PIĄTEK
UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, Biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

NIEDZIELA – V NIEDZIELA WIELKANOCNA
kolekta na potrzeby naszej parafii.

Nabożeństwa majowe – w dni powszednie o godz. 1730 w niedziele o godz. 1530.

Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej. W naszym kościele może być 55 osób – zapraszam szczególnie rodziny, które mają zamówioną intencję mszalną.

Zachęcam do korzystania z telewizyjnych, radiowych i internetowych transmisji Mszy i nabożeństw – na You Tubie transmitowane są Msze i nabożeństwa z naszego parafialnego kościoła. Proszę pamiętać o możliwości Komunii duchowej, poprzedzając ją zawsze wzbudzeniem doskonałego żalu.

Apeluję i gorąco proszę, aby przyjmować Komunię św. na rękę (bez rękawiczki) w celu przestrzegania odpowiedniej higieny i bezpieczeństwa. Nie jest to żadną ujmą wobec Jezusa obecnego w eucharystii – całe nasze ciało od chrztu św. jest świątynią Ducha Świętego.

Ofiary na utrzymanie i funkcjonowanie parafii i kościoła można wpłacać na konto parafialne: Orzesko-Knurowski Bank Spółdzielczy / Oddział w Leszczynach numer 51 8454 1095 2031 0027 3488 0001. Bóg zapłać za okazaną troskę o parafię i nasz kościół.

Nowa strona parafii znajduje się pod następującym adresem – www.parafia.ksiazenice.net.pl

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: zdrowy i niezdrowy kult Maryi – czym są i jak od siebie odróżnić?; o ofiarnym wolontariacie zakonnic, zakonników oraz księży w domach pomocy społecznych dotkniętych koronawirusem; reportaż o amerykańskiej Częstochowie; komu potrzebna jest Światowa Organizacja Zdrowia?

ZAPOWIEDZI
II. PAPAJ PAWEŁ, stan wolny, zam. Czerwionka
KRAMORZ Justyna, stan wolny, zam. Książenice