Ogłoszenia parafialne – 10 maja 2020

NIEDZIELA – V NIEDZIELA WIELKANOCNA
kolekta na potrzeby naszego kościoła, Bóg zapłać za ofiary.

ŚRODA
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. ANDRZEJA BOBOLI
16:30 – Nabożeństwo majowe.
Msza wieczorna wyjątkowo o godz. 1700.
20:15 – czuwanie modlitewne o Matce Bożej
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
10:30 – Msza w intencji dzieci, które przygotowują się do I Komunii św., ich rodziców i Pani Katechetki.

Uroczystość I Komunii św. w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 13 września. Bierzmowanie odłożone na czas nieokreślony.

Msza Święta w intencji jubilatów będzie sprawowana w Katedrze Chrystusa Króla w Katowicach 24 maja br. o godz. 12:00, jednak bez udziału małżonków. Zapraszamy do udziału za pośrednictwem Radia eM oraz transmisji internetowej z Katedry. Na wspólne świętowanie w Katedrze zapraszamy w przyszłym roku 23 maja 2021 r. o godz. 12:00.

Nabożeństwa majowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

Nadal jest ograniczona ilość osób mogąca uczestniczyć w kościele (w naszym kościele 55 osób) – dlatego zapraszam przede wszystkim rodziny, które mają zamówioną intencję mszalną. Aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we mszy św. niedzielnej – zapraszam więc do korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych i internetowych.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: tron i ołtarz – czy to tylko władza świecka i duchowa?; reportaż z sanktuarium św. Stanisława ze Szczepanowa; o braku wody rozmowa z ministrem rolnictwa i rozwoju wsi.

Zbliża się termin zapłaty podatku od nieruchomości. W związku z pandemią koronawirusa uprasza się mieszkańców o dokonanie wpłat przez internet. W wyjątkowych sytuacjach możliwe będzie uiszczenie podatku rolnego i od nieruchomości w sołtysówce w dniach: 12.05.2020 (wtorek) lub 13.05.2020 (środa) w godz. 17:00 – 18:00. Wprowadza się specjalne zasady – skrócone godziny przyjmowania wpłat oraz ograniczenia w przebywaniu w sołtysówce. W trakcie dokonywania wpłaty w sołtysówce może być obecna tylko jedna osoba, pozostałe powinny oczekiwać na zewnątrz budynku. Uprasza się o przestrzeganie godzin wpłat i nie gromadzenie się wcześniej.