Ogłoszenia parafialne – 17 maja 2020

NIEDZIELA – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
15:30 – Nabożeństwo majowe.

PONIEDZIAŁEK
17:30 – Nabożeństwo Dni Krzyżowych – modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy.

WTOREK
17:30 – Nabożeństwo Dni Krzyżowych – modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy.

ŚRODA
17:30 – Nabożeństwo Dni Krzyżowych – modlimy się o urodzaje i błogosławieństwo dla ludzkiej pracy.

CZWARTEK – Wspomnienie św. Jana Nepomucena, męczennika
17:30 – Nabożeństwo majowe.

PIĄTEK
17:30 – Nabożeństwo majowe.

SOBOTA
17:30 – Nabożeństwo majowe.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
15:30 – Nabożeństwo majowe.

Nadal obowiązuje ograniczenie ilości osób uczestniczących w nabożeństwach i Mszach św. – obecnie może w naszym kościele być obecnych 87 osób – zapraszam do uczestnictwa w kościele przede wszystkim rodziny, które mają zamówioną intencję mszalną. Aż do odwołania obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej – zachęcam do korzystania z transmisji Mszy św. w telewizji, radiu i internecie.

W ramach obchodów 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II Pierwszy Program TVP oraz Polskie Radio wyemitują w poniedziałek 18 maja br. o godz. 10:00 widowisko muzyczne Santo subito – Prorok naszych czasów, podczas którego zaprezentowane zostaną utwory ważne dla polskiej kultury, przybliżające sylwetkę i nauczanie Papieża Polaka. Widowisko zostało zrealizowane na terenie Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

W związku z trwającym stanem epidemiologicznym nie odbędzie się w formie tradycyjnej pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śl. Zapraszamy jednak wszystkich chrześcijan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę przed wizerunkiem Matki Bożej Piekarskiej za pośrednictwem mediów w niedzielę 31 maja od godz. 13:00. Po złożeniu hołdu Matce Bożej, przesłanie społeczne wygłosi abp Wiktor Skworc, Mszy św. będzie przewodniczył i homilię wygłosi abp Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża; reportaż z Muzeum Domu Rodzinnego Jana Pawła II w Wadowicach; Wieczernik – miejsce gdzie urodził się Kościół Jezusa Chrystusa.

„Mały Gość Niedzielny” – komiks prezentujący postać prymasa Stefana Wyszyńskiego, wybitnego Polaka.