Ogłoszenia parafialne – 24 maja 2020

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.
Dzień modlitw za Kościół w Chinach – pamiętajmy w naszych modlitwach o chrześcijanach żyjących w tym kraju.
15:30 – Nabożeństwo majowe,

WTOREK – Wspomnienie św. Filipa Neri
Dzień Matki.
17:30 – Nabożeństwo majowe w intencji matek.

SOBOTA – Wspomnienie św. Jana Sarkandra
16:30 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZASŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO
15:30 – Nabożeństwo majowe.
kolekta na potrzeby archidiecezji.

Nabożeństwa majowe o godz. 17:30.

Spowiedź św. wielkanocna trwa do Niedzieli Najświętszej Trójcy (7 czerwca) – zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania, aby wypełnić wymóg przykazania kościelnego. W tym tygodniu okazja do spowiedzi św. będzie od godz. 16:30 do nabożeństwa majowego.

Ze względu na wymogi sanitarne i ograniczoną ilość wiernych w kościele nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy niedzielnej.

W związku z trwającym stanem epidemicznym nie może się odbyć w tradycyjnej formie. Ksiądz Arcybiskup zaprasza jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę pielgrzymów przed wizerunkiem Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich w niedzielę 31 maja br. od godz. 13:00. Modlitwa rozpocznie się od złożenia hołdu Matce Bożej, po którym Ksiądz Arcybiskup Wiktor Skworc wygłosi przesłanie społeczne. Mszy św. Będzie przewodniczył i homilię wygłosi arcybiskup Grzegorz Ryś, metropolita łódzki. Ze względu na aktualnie obowiązujące przepisy sanitarne, świat męski będzie reprezentowany w piekarskiej bazylice wyłącznie przez mężczyzn z parafii dekanatu Piekary Śl. Uroczystości będą transmitowały m. in.: drogą satelitarną Telewizja Polonia, łącznością naziemną TVP Katowice, a także Radio eM i Polskie Radio Katowice. Triduum modlitewne za pośrednictwem łącza internetowego – od czwartku 28 maja o godz. 18:00. W programie: Msza św., konferencja maryjna, Różaniec św., Litania do Matki Bożej Piekarskiej oraz Apel Jasnogórski. Link do połączenia dostępny jest na powitalnej stronie internetowej sanktuarium.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej; jakie znaki poprzedzą paruzję czyli koniec świata?; wakacje inne niż zwykle.