Ogłoszenia parafialne – 5 lipca 2020

NIEDZIELA – XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, Bóg zapłać za złożone ofiary.
przed kościołem zbiórka na pomoc poszkodowanym przez powódź na Podkarpaciu – za każdy złożony dar materialny, który jest konkretnym gestem solidarności i miłości bliźniego serdeczne Bóg zapłać.

SOBOTA
ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, opata, patrona Europy.
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na IV kwartał 20:20 roku (październik, listopad, grudzień).

W poniedziałek 6 lipca na Jasnej Górze odbędzie się 55 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolstwa Chorych. W tym roku wszystkich chorych zapraszamy do duchowego włączenia się w pielgrzymkę za pośrednictwem transmisji telewizyjnej – Msza św. o godz. 11:00 w Kaplicy Cudownego Obrazu – transmisja w TVP 3. Niedzielny Apel Jasnogórski (5 lipca) o godz. 21:00 – transmisja w Telewizji Trwam.

Towarzystwo Ciemnych Typów bł. Piotra Jerzego Frassatiego zaprasza na rodzinną wycieczkę w góry : 1 sierpnia na Błatnią. Dojazd we własnym zakresie. W programie: wspólna Msza św. i modlitwa na szlaku. Szczegóły na stronie: http://www.facebook.com/ciemnetypy

Ruch Światło-Życie proponuje młodym spotkania w kilkunastu parafiach archidiecezji, będące szansą na przeżycie treści rekolekcyjnych według stopni w formie stacjonarnej. Pomysł zakłada spotkania w godzinach popołudniowych, nocleg w domu rodzinnym i dojazd we własnym zakresie. Terminy spotkań: 6 – 18 lipca oraz 3 –15 sierpnia. W sprawie zapisów prosimy o indywidualny kontakt na adres: moderator.katowice@gamil.com

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”; o tym, że wątpliwości w wierze nie są grzechem, lecz raczej szansą na pogłębienie wiary; odwiedziny sanktuarium w Leżajsku; o niezwykle silnej więzi braci Ratzingerów.

ZAPOWIEDZI
I. ZBOROWSKI Rajmund, stan wolny, zam. Wodzisław Śl.
RADECKA Karolina, stan wolny, zam. Książenice
I. KUŚKA Mateusz, stan wolny, zam. Świerklany
ŚMIEJA Aleksandra, stan wolny, zam. Książenice