Ogłoszenia parafialne – 12 lipca 2020

NIEDZIELA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.

PONIEDZIAŁEK
17:15 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

CZWARTEK
Wspomnienie NMP z Góry Karmel.

SOBOTA
17:15 – spowiedź św.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszego kościoła.

Ruch Dzieci Maryi przy współpracy z kilkoma innymi ruchami przygotowuje projekt formacyjny zakładający aktywizację dzieci i ich rodzin „Holyweek Rodzinne Rekolekcje”. W dniach 26.07 do 2.08 na stronie www.holyweek.pl ukażą się – podzielone na poszczególne części dnia – rozważania słowa Bożego, komentarze do części liturgii mszalnej, propozycje kreatywnych zadań wykonywanych w rodzinie oraz zachęty do wspólnej rodzinnej modlitwy. W filmach wykorzystanych w projekcie pojawią się rodziny z dziećmi, animatorzy poszczególnych wspólnot i księża. Propozycja – w różnych swoich punktach – będzie adresowana zarówno do dzieci, młodzieży, jak i całych rodzin.

Zachęcam do czytanie „Gościa Niedzielnego”: czy miłość narzeczonych jest konieczna do zawarcia małżeństwa i czy jej brak może być podstawą do jego unieważnienia?; 150 lat temu papież powierzył Kościół opiece św. Józefa; sanktuarium maryjne w Charłupi.

Opłatę za śmieci będzie można uiścić w sołtysówce w dniach: 13.07.2020 (poniedziałek) oraz 14.07.2020 (wtorek) w godz. 17:00 – 19:00.

ZAPOWIEDZI
II. ZBOROWSKI Rajmund, stan wolny, zam. Wodzisław Śl.
RADECKA Karolina, stan wolny, zam. Książenice

II. KUŚKA Mateusz, stan wolny, zam. Świerklany
ŚMIEJA Aleksandra, stan wolny, zam. Książenice

I. OGRODNIK Radosław, stan wolny, zam. Książenice
GORYCZKA Anna, stan wolny, zam. Kraków

I. DĘBSKI Wojciech, stan wolny, zam. Książenice
HERDY Ilona, stan wolny, zam. Książenice

I. KOCHANEK Bartosz, stan wolny, zam. Rybnik
ZMYSŁOWSKA Karolina, stan wolny, zam. Książenice