Ogłoszenia parafialne – 2 sierpnia 2020

NIEDZIELA – XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Bóg zapłać za złożone ofiary.
Odpust Porcjunkuli – Nawiedzenie kościoła, odmówienie „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnienie zwykłych warunków odpustu.

Wspomnienie św. Jana Marii Vianney`a, patrona kapłanów.

CZWARTEK – ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO – I czwartek miesiąca
dzień szczególnej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne.
Po Mszy o godz. 17:00 – modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

PIĄTEK – I piątek miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Jezusowego.

SOBOTA – I sobota miesiąca
po Mszy o godz. 7:00 – Nabożeństwo do Serca Maryi.

NIEDZIELA – XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Jankowicach Rybnickich – kazania wygłosi ks. prob. Tadeusz Kalisz.
W zakrystii można odbierać kartki z intencjami na wrzesień 2020 roku.

Godzina Uwielbienia – w piątek 14 sierpnia o godz. 18:45.
Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: czy istnieją rozwody kościelne, czy nie istnieją?; o gotyckich katedrach; o sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej.

W niedzielę 16 sierpnia 2020 roku modlitwa kobiet i dziewcząt u Matki Boskiej Piekarskiej pod hasłem – EUCHARYSTIA – WIELKA TAJEMNIOCA WIARY – zapraszamy do wspólnej modlitwy poprzez transmisję – TV Polonia, TVP Katowice, Radio eM, PR Katowice – o godz. 10:00 hołd złożony Matce Bożej, przesłanie abp Wiktora Skworca, Msza św. w bazylice piekarskiej pod przewodnictwem i z homilią abp Jana Romero Pawłowskiego z Watykanu.

W niedzielę 5 lipca br. przed kościołami w naszej archidiecezji na poszkodowanych przez powódź na Podkarpaciu zebrano kwotę 656 240 zł – pieniądze zostały przekazane po połowie na konto Caritas diecezji przemyskiej i rzeszowskiej.

I. OLEK Łukasz, stan wolny, zam. Książenica
SPENDEL Karolina, stan wolny, zam. Rybnik