Ogłoszenia parafialne – 20 września 2020

NIEDZIELA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na wymianę kostki brukowej wokół naszego kościoła, Bóg zapłać za złożone ofiary
10:30 – Rocznica I Komunii św.

PONIEDZIAŁEK
18:30 – Nabożeństwo do Ducha Świętego – zapraszam młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania, rodziców, rodzeństwo oraz świadków.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam serdecznie dzieci.

PIĄTEK
19:00 – próba przed uroczystością sakramentu bierzmowania.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
10:00 – próba Chóru „Vox Cordis”.
18:30 – Msza z udzielaniem sakramentu bierzmowania.

NIEDZIELA – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na I kwartał 2021 roku (styczeń, luty, marzec).

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o mediach społecznościowych, które są jak fala powodziowa, niosąc ze sobą wszystko – skarby i śmieci; o siostrze zakonnej, która przez 14 lat pracowała w slumsach; jak funkcjonowało Państwo Kościelne; rozmowa z autorem książki „Życie po śmierci”.

Sołtys Książenic zaprasza na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w czwartek 24 września o godz. 18:00 w sali OSP w Książenicach. Tematyka zebrania: zmiana uchwały w sprawie podziału Funduszu Sołeckiego na rok 2020; wybór zadań do realizacji w ramach Funduszu Sołeckiego na rok 2021.

Nowo otwarty Dzienny Dom Opieki Medycznej w Knurowie (pobyt w tym domu jest bezpłatny). Mogą do niego być przyjęci pacjenci: – z terenu miasta Gliwice, Zabrze, powiatu gliwickiego i rybnickiego; – pacjenci bezpośrednio po przebytej hospitalizacji; – pacjenci, którym w okresie ostatnich 12 miesięcy udzielone zostały świadczenia z zakresu leczenia szpitalnego. Kontakt: „Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy „Nadzieja” sp.j. ul Parkowa 1A, 44-193 Knurów, tel.: 32/ 236 71 67.