Ogłoszenia parafialne – 4 października 2020

NIEDZIELA – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na tzw. świętopietrze – na potrzeby duszpasterskie Ojca św.

WTOREK
18:45 – spotkanie młodzieży klasy VIII przygotowujące do sakramentu bierzmowania.

ŚRODA
18:00 – spotkanie dzieci pięcioletnich (tych, które mają przystąpić do I Komunii św. w 2022 roku).

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
10:00 – próba Chóru „Vox Cordis”.
17:00 – spowiedź św.

NIEDZIELA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
XX Dzień Papieski.
Przed kościołem zbiórka na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Kolekta na budowę kościoła św. Urbana w Mikołowie Kamionce – kazania wygłosi ks. prob. Janusz Malczyk.

Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o fenomenie świętości św. Franciszka z Asyżu; szczęście to zapatrzenie się w Boga – wywiad z matką sługi Bożego Carla Acutisa; specjalny dodatek o leczeniu sanatoryjnym.

Odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda z powodu pandemii nie odbędą się. W kościele poszczególne trasy kolędowe będą miały Mszę św. ze specjalnym błogosławieństwem dla domów i rodzin. Kolęda będzie tylko w nowo powstałych budynkach na prośbę gospodarzy domu.

W sobotę 24 października będzie możliwość przyjęcia Szkaplerza Świętego w naszym kościele. Osoby, które chcą przyjąć Szkaplerz obowiązkowo mają zapisać się na listę oraz złożyć ofiarę do puszki obok listy (na zakup Szkaplerza sukiennego oraz przesłania świadectwa przyjęcia do Księgi Szkaplerznej, która znajduje się w Klasztorze w Czernej. Wszystkie inne informacje są w naszej gazetce.

Podziękowanie: dziękuję młodzieży, która przyjęła w sobotę 26 września sakrament bierzmowania za cały rok wspólnych przygotowań, dziękuję rodzicom za ich troskę i zaangażowanie w przygotowanie tej uroczystości, animatorom prowadzącym grupy, wszystkim, którzy zatroszczyli się o dekorację kościoła i brali udział w przygotowaniu całej uroczystości – serdeczne Bóg zapłać.

Elektrośmieci – do wtorku 13 października do godz. 14:00 na parkingu przy kościele można składać te elekrośmieci. Dochód z tej akcji przeznaczony jest na pomoc polskim misjonarzom.