Godzina Łaski – 8 grudnia, 12:00 – 13:00

Jest taka jedna godzina w roku, gdy wszystko jest możliwe. Obietnica z nią związana jest naprawdę wielka! Oto Matka Najświętsza ogłasza, że przez sześćdziesiąt minut w roku nieboi stoi nad nami otworem, że każdy może otrzymać wiele łask, setki łask, to co mu najbardziej potrzebne. Dzieje się tak corocznie w południe w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

Objawienia Matki Bożej Róży Duchownej w Montichiari zostały zaakceptowane jako kult w miejscu objawień 15 sierpnia 2000 r., przez biskupa Brescii Giulio Sanguinetti, wobec przykładowych autentycznych pobożności, licznych dobrze udokumentowanych cudów i rozszerzenia się kultu Maryi Róży Duchownej po całym świecie.

Godzina Łaski – szansa na setki łask od Jezusa i Maryi.
U podnóża Alp, w skromnej włoskiej miejscowości, w diecezji Brescia, Montichiari, co w tłumaczeniu oznacza Jasne Góry, Matka Najświętsza objawiła się 36-cio letniej pielęgniarce Pierinie Gilli. Po raz pierwszy Matka Boża objawiła się Pierinie w szpitalnej sali. Było to wiosną 1947 roku. Maryja ubrana była w fioletową szatę. Miała łzy w oczach i trzy miecze wbite w serce, oznaczające kolejno: zmniejszenie powołań, grzeszne życie kaplanów oraz nienawiść do kościoła. Wypowiedziała wtedy tylko trzy słowa: “Modlitwy, ofiary, pokuty”.
Podczas drugiego objawienia Matka Najświętsza powiedziała więcej: “Jestem Matką Jezusa i was wszystkich. nasz Pan posyła mnie, abym objawiła nowe maryjne nabożeństwo…”. Podczas tego objawienia Matka Boża nie była tak smutna. Uśmiechała się, a w miejscu mieczy znajdowały się trzy róże. Trzy różne, a każda inna. Jedna była koloru białego, druga czerwona, trzecia żółta. Dlaczego róże? Co oznaczają te kolory? Pierwsze (biała) mówi o czystości i wierności w wierze. Druga (czerwona) opowiada o dawaniu siebie i o trwaniu przy Bogu, jeśli trzeba aż po męczeństwo. Trzecia (żółta) to świętość. Gdy ludzie kościoła będą jak te trzy kwiaty, serce Maryi wypełni radość.
Matka Boża z trzema różami na piersi zapewniła: “Nadejdzie dzień, keidy modlitwa pokutna i ofiara zaowocują świętością kościoła. Będzie to dzień radości i tryumfu“. Wyraziła też życzenie, aby każdy 13-sty dzień miesiąca stałsię szczególnym dniem maryjnym.

  • Proś i módl się o powołania kapłańskie i zakonne, módl się za kapłanów, módl się o przemianę, o silną, żywą promieniującą wiarę dla kapłanów i wszystkich ludzi, o potrzebne łaski, błogosławieństwo i zdrowie, (…) dla rodzin, całej wspólnoty parafialnej, ojczyzny i świata.
  • Nie zmarnuj Godziny Łaski, nie daj odebrać sobie takiej szansy uzyskania wielu łask od Jezusa i Maryi.
  • Uwierz, że w tym dniu, w tej godzinie, niebo schyla się tak nisko nad ziemią, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki. Chce wejść w twoje życie, w twoje problemy i pomóc ci, bo tak bardzo cie kocha.
  • Proś! W Godzinie Łaski możesz ocalić tysiące dusz.
  • Módl się! Błagaj! Kochaj! Proś z dziękczynieniem!
  • Twoja modlitwa może sprowadzićz oddali nawrócenie duszy, zmienić postawę człowieka od któego wiele zależy, uspokoić lud, wspomóc papieża, rozszerzyć akcję misjonarzy, ożywić Boga we wnętrzu duszy, oddać Bogu konającego …