Ogłoszenia parafialne – 21 marca 2021

NIEDZIELA – V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za złożone ofiary.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

CZWARTEK
UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO
Dzień Świętości Życia – modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone.

PIĄTEK
17:30 – DROGA KRZYŻOWA.

SOBOTA
16:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ
kolekta na potrzeby naszej parafii.
15:15 – GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na III kwartał 2021 roku (lipiec, sierpień, wrzesień).

ODWIEDZINY CHORYCH – w poniedziałek 29 marca (strona wschodnia) i we wtorek 30 marca (strona zachodnia) od godz. 8:00. Proszę o zgłoszenie w zakrystii.

W Wielkim Tygodniu będzie nieczynna kancelaria parafialna.

„Bóg daje życie – smog je odbiera” to akcja informacyjna Światowego Ruchu Katolików na rzecz Środowiska oraz Polskiego Alarmu Smogowego, która w tym tygodniu z pomocą Gościa Niedzielnego trafiła do większości parafii w Polsce, jako część programu „Zielone Parafie”. Główną przyczyną zanieczyszczenia powietrza w Polsce są przestarzałe kotły. Jak podkreśla papież Franciszek, jako chrześcijanie jesteśmy powołani do troski o życie i zdrowie bliźnich. Odpowiedzialność tę możemy wyrazić poprzez wymianę źródeł ciepła na czystsze i mniej szkodliwe dla zdrowia. Prosimy o zapoznanie się z informacjami na plakacie i w Gościu Niedzielnym oraz w ulotkach, które pokazują również możliwości uzyskania dotacji sięgającej kilkadziesiąt procent kosztów wymiany kotła.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o Drodze Krzyżowej – najbardziej rozpowszechnionym sposobie rozważania Męki Pańskiej; rekolekcje wielkopostne z ks. Franciszkiem Blachnickim – spotkanie piąte; o czym przypominają nam zasłonięte krzyże.