Ogłoszenia parafialne – 24 kwietnia 2021

NIEDZIELA – IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
Niedziela Dobrego Pasterza.
Światowy Dzień Modlitw o Powołania – modlimy się za powołanych i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za złożone ofiary.

WTOREK
18:45 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

CZWARTEK
ŚWIĘTO ŚW. KATARZYNY SIENNEŃSKIEJ, patronki Europy.

SOBOTA – ŚWIĘTO ŚW. JÓZEFA, Rzemieślnika
16:45 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – V NIEDZIELA WIELKANOCNA
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.

Nabożeństwa majowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

Świętowanie jubileuszy małżeńskich zaplanowano na niedzielę 23 maja br. – w naszym rejonie odbędą się w Rybniku w parafii św. Antoniego (bazylika) o godz. 11:30. Zapisy przez stronę internetową lub telefonicznie: 519 546 196.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję zbierania nakrętek dla Krzysia Gorzawskiego. W szkole i kościele uzbieraliśmy ponad 300 kg. Akcja trwa bezterminowo – zachęcamy do zbierania nakrętek. W czerwcu mały Krzyś wybiera się na operację do Niemiec, której koszt wynosi ponad 40 tys. zł i nie jest refundowany. Dla chcących wesprzeć Krzysia i jego rodziców w jego drodze do samodzielności ruszyła zbiórka https://pomagam.pl/krzysgorzawski, gdzie można przekazać dobrowolną kwotę. Inną formą pomocy są licytacje na facebookowej grupie „Droga Krzysia do samodzielności-licytacje”. Szczegóły można znaleźć na naszej stronie http://www.razemdlaksiazenic.pl. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i zapraszamy do wspólnego pomagania.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o kierownictwie duchowym – czym jest i dlaczego jest takie ważne; teologicznie o pandemii; czym różnią się szczepionki.

„Mały Gość Niedzielny” – obraz z wizerunkiem św. Józefa opiekuna Jezusa oraz z modlitwą; o III powstaniu śląskim; o wycieczkach poza atmosferę

ZAPOWIEDZI
II. BIENIA Piotr, stan wolny, zam. Godów
MANDERA Klaudia, stan wolny, zam. Rybnik Kamień
I. ZAJDA Łukasz, stan wolny, zam. Książenice
KRAWIECZEK Marta, stan wolny, zam. Rybnik Kamień
I. PROCEK Józef, stan wolny, zam. Książenice
PIECHA Mariola, stan wolny, zam. Książenice