Ogłoszenia parafialne – 5 września 2021

NIEDZIELA – XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby archidiecezji, Bóg zapłać za złożone ofiary.

18:30 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

ŚRODA – ŚWIĘTO NARODZENIA NMP
17:30 – Nabożeństwo do św. Józefa.

18:00 – w kościele spotkanie rodziców dzieci komunijnych (które mają przystąpić do I Komunii św. w maju 2022).

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NMP PIKARSKIEJ
kolekta na potrzeby naszej parafii.
przed kościołem zbiórka jako pomoc materialna dla cierpiącego ludu afgańskiego.
Dzisiejsza niedziela 5 września jest „Dniem Solidarności z Afgańczykami – prośmy o pokój w Afganistanie oraz w intencji Afgańczyków.

W dniach od 13 do 16 września br. będzie nieczynna kancelaria parafialna.

Sołtys Książenic składa gorące podziękowania współorganizatorom i uczestnikom dożynek: Księdzu Proboszczowi, Służbie Liturgicznej i kościelnej, pocztom sztandarowym, chórowi Vox Cordis, Starostom Dożynek, Radzie Sołeckiej, Kołu Gospodyń Wiejskich, ofiarodawcom płodów rolnych, kwiatów i zboża do korony, wykonawcom korony dożynkowym, sponsorom, władzom gminnym, powiatowym i wojewódzkim, mieszkańcom oraz gościom, którzy licznie uczestniczyli we Mszy św., biesiadzie i zabawie oraz w różny sposób przyczynili się do ich uświetnienia.

XXXVII Pielgrzymka Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę w dniach 25 – 26 września 2021. Szczegółowy program na plakacie.
Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: artykuł o Kongresach Eucharystycznych; reportaż z granicy Polski i Białorusi;
„Gość Extra” – o prymasie Kardynale Stefanie Wyszyńskim i Matce Róży Czackiej, których beatyfikacja odbędzie się w niedzielę 12 września 2021 roku (cena 10 zł)