Ogłoszenia parafialne – 12 września 2021

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.
Przed kościołem zbiórka jako pomoc dla cierpiącego ludu afgańskiego.

PONIEDZIAŁEK
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

WTOREK – ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
zachęcam do przyozdobienia krzyża i modlitwy całej rodziny przy krzyżu.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK
17:30 – Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

SOBOTA – ŚWIĘTO STANISŁAWA KOSTKI
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.

NIEDZIELA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła w Kamionce – kazanie wygłosi ks. prob. Janusz Malczyk.
10:30 – Msza w intencji ks. Eryka Jureckiego z okazji urodzin.

W zakrystii są do odbioru kartki z intencjami na październik 2021 roku.

Od 13 do 16 września br. – nieczynna kancelaria parafialna.

Katechezy dla dzieci komunijnych:

  • poniedziałek GR I godz. 16:10
  • czwartek GR II godz. 16:10
  • czwartek GR III godz. 17:50

Pobór podatku rolnego i od nieruchomości odbędzie się w nowej sołtysówce (ul. Ks.J.Pojdy 98 A) w dniu: 15.09.2021 (środa) w godz. 17:00 – 19:00.

Już niebawem Unia Książenice wróci na boisko w Książenicach. Pozostało do zrobienia , m. in. Uporządkowanie szatni i terenu wokół boiska. Z tej okazji zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy we wtorek o godz. 11:00 na boisko.

Koło Gospodyń, OSP i Stowarzyszenie Razem dla Książenic organizują festyn NA KONIEC LATA, 18 września przy OSP w Książenicach. Będzie wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Będzie też możliwość zaszczepienia się przeciw COVID-19. Startujemy o godz. 1400. Wstęp wolny na festyn. Serdecznie zapraszamy zarówno mieszkańców Książenic jak i okolic. Szczegóły na plakatach.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: blok specjalnych tekstów o nowych błogosławionych; o uzdrowionej przez matkę Czacką Karolinie Gawrych.

Wszystkich zainteresowanych nauką gry na gitarze zapraszamy na spotkanie w sobotę 18 września br. o godz. 10:00 do salki przy kościele – naukę organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Pilchowicach. Bliższe informacje na plakacie.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk oraz Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce Leszczynach zapraszają wszystkich chętnych na Europejskie Dni Dziedzictwa, które odbędą się 18 września w Bełku przy ul. Kościelnej. Wydarzenie łączy się z dożynkami sołeckimi i rozpocznie się Mszą Św. o godz. 15:00. Po niej m. in. Zwiedzanie z przewodnikiem kościoła św. Marii Magdaleny, zabytkowego cmentarza oraz Wzgórza Luksów, rekonstrukcja pobytu gen. Władysława Sikorskiego w Bełku, warsztaty kulinarne, wystawy, quest, koncert Orkiestry KWK Rydułtowy.

Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – można ten sprzęt składać na parkingu przy kościele do soboty 18 września do godz. 9:00.