Ogłoszenia parafialne – 14 listopada 2021

NIEDZIELA – XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na budowę kościoła św. Urbana w Kamionce – kazania wygłosi ks. prob. Janusz Malczyk.
Dzień Muzyki Liturgicznej.
Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym – przed kościołem zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
kolekta na potrzeby archidiecezji.
Niedziela Powołań III Franciszkańskiego Zakonu Świeckich – przy okazji tej niedzieli bracia i siostry z FZŚ będą rozprowadzać ciasto. Ofiary będą przekazane siostrom kalkutkom w Katowicach, które opiekują się biednymi.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na I kwartał 2022 roku (styczeń, luty, marzec).

W sobotę 20 listopada 2021 roku w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 10:00 Msza św. beatyfikacyjna ks. Jana Franciszka Machy – niech ta beatyfikacja stanie się zaproszeniem do wzrastania w prawdziwie chrześcijańskiej gorliwości i solidarności. Ks.abp Wiktor Skworc zaprasza do osobistego i rodzinnego udziału w uroczystości. Do tych diecezjan, którzy nie planują wyjazdu do katedry apeluje o duchowe przeżywanie tej uroczystości w gronie rodziny korzystając z transmisji radiowych Radia Katowice i Radia eM, a także telewizyjnych w programie pierwszym TVP i TVP3 Katowice. O godz. 9:00 rozpocznie się w katedrze nabożeństwo modlitewne.
Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: dodatek o nowym błogosławionym ks. Janie Macha; dlaczego papież Franciszek ustanowił Dzień Ubogich; o czczonym nie tylko w Wilnie wizerunku Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Pobór podatku rolnego i od nieruchomości odbędzie się w nowej sołtysówce (ul.Ks.Pojdy 98A) w dniu 15.11.2021 (poniedziałek) w godz. 17:00 – 19:00.