77 Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Ruszają zapisy na 77 Pielgrzymkę Rybnicką na Jasną Górę będącą równocześnie pielgrzymką archidiecezjalną. Zapisy będą możliwe od 19.06 w bazylice św. Antoniego, w poszczególnych parafiach Rybnika i okolic jak również przez stronę pielgrzymka.rybnik.pl. Także u nas jest możliwość zapisania się na udział w Pielgrzymce – zapraszamy do zakrystii.

Tegoroczna pielgrzymka pod hasłem Posłani w pokoju Chrystusa wyruszy w środę 3 sierpnia 2022 (grupy z Jastrzębia i Pszowa wyjdą dzień wcześniej – we wtorek). O godz. 8:00 w Bazylice św. Antoniego w Rybniku oprawiona zostanie Msza Święta na rozpoczęcie Pielgrzymki i wszystkie grupy ruszą na trasę. Około południa pielgrzymi przejdą przez naszą miejscowość, zatrzymując się na około pół godzinny postój przy naszym kościele.

Na Jasną Górę pielgrzymi dotrą w sobotę, a przywitanie na Wałach Jasnogórskich i Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abp Wiktora Skworca planowane są na godzinę 15:00.

Serdecznie zapraszamy do udziału. Szczegóły można znaleźć na stronie pielgrzymka.rybnik.pl