Ogłoszenia parafialne – 10 lipca 2022

NIEDZIELA – XV NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach, Bóg zapłać za złożone ofiary.

PONIEDZIAŁEK
ŚWIĘTO ŚW. BENEDYKTA, opata, patrona Europy.

ŚRODA
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna wakacyjna, zapraszam dzieci.

SOBOTA – Wspomnienie NMP z Góry Karmel
17:00 – Adoracja Najświętszego Sakramentu (spowiedź św.).

NIEDZIELA – XVI NIEDZIELA ZWYKŁA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta specjalna na remont kaplicy przedpogrzebowej i ubikacji.

W zakrystii są do odbioru kartki z intencjami na sierpień 2022 roku.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na IV kwartał 2022 roku (październik, listopad, grudzień).

Różaniec o pokój na świecie i za Ukrainę – poniedziałek, wtorek, piątek, sobota o godz. 17:30, czwartek o godz. 16:30.

Zachęcam do wybierania terminów i zapisywania się w zakrystii na nawiedzenie obrazu Niepokalanego Serca NMP w rodzinach. Zaproszenie obrazu Maryi do domu jest wyrazem wiary i troski o błogosławieństwo i orędownictwo naszej Patroni dla domu. Wiele domów i rodzin nie skorzystało jeszcze z tej szansy umocnienia i pogłębiania wiary i modlitwy.

77 Rybnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę odbędzie się w tradycyjny sposób od 3 do 7 sierpnia. Zapisy przyjmowane są w zakrystii. Dla pielgrzymów wyruszających z naszego kościoła Msza św. na rozpoczęcie będzie odprawiona w środę 3 sierpnia o godz. 11:00.

Pielgrzymka Kobiet i Dziewcząt do matki Bożej Piekarskiej zaplanowana jest na niedzielę 21 sierpnia pod hasłem „Posłani w pokoju Chrystusa”.

Zachęcam do czytania prasy katolickiej – w naszym kościele dostępne są następujące tytuły: „Gość Niedzielny”, „Głos Ojca Pio”, „Różaniec”, „Któż jak Bóg”, „Miłujcie się”, „Misyjne drogi”, „Staś” i „Anioł Stróż” – dla dzieci.

Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. w Katowicach informuje, że od dnia 12.07.2022 do godz. 7:00 dnia 13.07.2022 z powodu prac prowadzonych na sieci wodociągowej na obszarze Książenic oraz Czuchowa nie będzie wody.