Ogłoszenia parafialne – 11 września 2022

NIEDZIELA – XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na Wydział Teologiczny UŚ w Katowicach, Bóg zapłać za złożone ofiary.

PONIEDZIAŁEK
UROCZYSTOŚĆ NMP PIEKARSKIEJ, głównej patronki archidiecezji.

WTOREK
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

ŚRODA
ŚWIĘTO PODWYŻSZENIA KRZYŻA ŚWIĘTEGO
W tym dniu niech cała rodzina pomodli się przy krzyżu w domu.
Po południu będzie nieczynna kancelaria parafialna.

CZWARTEK – Wspomnienie NMP Bolesnej
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
19:00 – nauka przedchrzcielna w salce przy kościele.

NIEDZIELA – XXV NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta specjalna na remont kaplicy pogrzebowej i ubikacji.

Różaniec w intencji o pokój na świecie i za Ukrainę – poniedziałek, piątek, sobota o godz. 17:30, środa, czwartek o godz. 16:30.

W sobotę 17 września pielgrzymka dzieci komunijnych na Górę św. Anny. Msza w bazylice będzie o godz. 10:00 w intencji dzieci i rodziców. Dojazd własnymi samochodami; zapraszamy chętnych do dołączenia się w tym pielgrzymowaniu.

Zebranie Duszpasterskiej Rady Parafialnej w nowym składzie odbędzie się na probostwie w środę 21 września o godz. 19:00. Skład Rady: Tadeusz Ceglarek, Joanna Drewniok, Stanisław Gwóźdź, Martyna Hanak, Marcin Markiewka, Damian Matula, Roman Pieda, Adam Radecki, Maria Skopek, Marek Szczech, Dorota Wałach.

Pobór podatku rolnego i od nieruchomości odbędzie się w nowej sołtysówce (ul. Ks. J. Pojdy 98A) w dniu 14.09.2022 (środa) w godz. 17:00 do 19:00.

Sołtys Książenic zaprasza na Zebranie Wiejskie, które odbędzie się w poniedziałek 19 września o godz. 18:00 w sali OSP w Książenicach. Tematyka zebrania: sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej, podjęcie uchwały w sprawie funduszu sołeckiego na rok 2023.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak uczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu; o sanktuarium Matki Bożej w Pszowie; rachunek dla Niemiec.