Ogłoszenia parafialne – 9 października 2022

NIEDZIELA – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna w intencji nauczycieli zapraszam dzieci.
Poświęcenie różańców dzieci do I Komunii św.
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.

PIĄTEK
18:45 – spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
10:00 – próba Chóru „Vox Cordis”.
16:45 – spowiedź św.

NIEDZIELA – XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Dzień Papieski – „Blask prawdy”.
Przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
kolekta specjalna na remont kaplicy przedpogrzebowej i ubikacji.

Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na I kwartał 2023 roku (styczeń, luty, marzec).

W 2023 roku przypada setna rocznica powstania w Książenicach Lokalii czyli zalążka obecnej parafii. Dlatego już teraz rozpoczynamy przygotowania do obchodów tego wyjątkowego jubileuszu. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Książenic do podzielenia się fotografiami na temat dziejów parafii. Wybrane zdjęcia zostaną umieszczone na wystawie plenerowej oraz w pamiątkowym albumie. Zdjęcia można zostawić w zakrystii w opisanej kopercie lub skontaktować się z przedstawicielami stowarzyszenia Razem dla Książenic tel. 506 445 926, mail: razemdlaksiazenic@gmail.com. Szczegóły na www.razemdlaksiazenic.pl

Stowarzyszenie Razem dla Książenic zaprasza na trzeci wyjazd rowerowy w ramach projektu „Książenicki rowerowy tysiąc”, który odbędzie się w sobotę 15 października br. Start z parkingu przy kościele o godz. 14:00. Trasa będzie prowadziła do Parku Krajobrazowego w Rudach. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, na facebooku i plakatach. W razie niepogody termin wyjazdu może ulec zmianie.

Opłatę za śmieci można uiścić w nowej sołtysówce w dniach: 10.10.2022 (poniedziałek) lub 11.10.2022 (wtorek) w godz. 17:00 – 19:00.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: tekst będący odpowiedzią na akcję, której celem jest zachęcania do rezygnacji z lekcji religii; o Soborze Watykański II.