Ogłoszenia parafialne – 16 października 2022

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ŚW. JADWIGI ŚLĄSKIEJ
Dzień Papieski – „Blask Prawdy”.
przed kościołem zbiórka na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
kolekta specjalna na remont kaplicy przedpogrzebowej i ubikacji, Bóg zapłać za złożone ofiary.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam wszystkie dzieci.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
10:00 – próba Chóru „Vox Cordis”.
16:45 – spowiedź św.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
Niedziela Misyjna.
kolekta na misje.

Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

W zakrystii można składać kartki z intencjami na I kwartał 2023 roku (styczeń, luty, marzec).

W niedzielę 23 października odbędzie się charytatywny XIV Bieg po Głębokich Dołach. Podczas imprezy odbędzie się kiermasz ciast na rzecz Krzysia Gorzawskiego. Serdecznie zapraszamy do pomocy w upieczeniu ciast i innych słodkości. Można je dostarczyć w sobotę (22.10) od godz. 15:00 do domu Krzysia w Książenicach przy ul. Leśnej 38 lub w niedzielę o godz. 9:00 na miejsce startu – przy altanie obok leśniczówki w Książenicach. Szczegóły na stronie internetowej: www.razemdlaksiazenic.pl. Z góry dziękujemy za zaangażowanie i udział w imprezie.

W 2023 roku przypada setna rocznica powstania w Książenicach Lokali, czyli zalążku obecnej parafii. Dlatego już teraz rozpoczynamy przygotowania do obchodów tego wyjątkowego jubileuszu. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Książenic do podzielenia się fotografiami na temat dziejów parafii. Wybrane zdjęcia zostaną umieszczone na wystawie plenerowej oraz w pamiątkowym albumie. Zdjęcia można zostawić w zakrystii w opisanej kopercie lub skontaktować się z przedstawicielami stowarzyszenia Razem dla Książenic – tel.: 506 445 926, mail: razemdlaksiazenic@gmail.com

Zbiórka elektrośmieci – zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny można składać na parkingu przy kościele do wtorku 18 października br. do godz. 12:00.

W niedzielę 16.10.2022 roku o godz. 15:00 na boisku w Książenicach mecz derbowy piłki nożnej pomiędzy Unią Książenice a drużyną z Kamienia.

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: płyta z Biblią Audio – kolejne księgi Starego Testamentu; kim są diakoni stali.