Ogłoszenia parafialne – 23 października 2022

NIEDZIELA – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA
Niedziela Misyjna – w naszych modlitwach pamiętajmy o misjach i misjonarzach.
kolekta na cele misyjne, Bóg zapłać za złożone ofiary.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK
ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH APOSTOŁÓW SZYMONA I JUDY TADEUSZA.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
10:00 – próba Chóru „Vox Cordis”.
16:45 – spowiedź św.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO
kolekta na budowę kościoła w Jankowicach Rybnickich – kazania wygłosi ks. prob. Tadeusz Kalisz.

Nabożeństwa różańcowe: w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 16:30.

W zakrystii można składać kartki z wypominkami za zmarłych – modlitwy za zmarłych będą odprawiane od 1 do 8 listopada oraz zostanie odprawionych dziesięć intencji za zmarłych zalecanych poza parafią.

W 2023 roku przypada setna rocznica powstania w Książenicach Lokali, czyli zalążka obecnej parafii. Dlatego już teraz rozpoczynamy przygotowania do obchodów tego wyjątkowego jubileuszu. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców i przyjaciół Książenic do podzielenia się fotografiami na temat dziejów parafii. Wybrane zdjęcia zostaną umieszczone na wystawie plenerowej oraz w pamiątkowym albumie. Zdjęcia można zostawić w zakrystii w opisanej kopercie lub skontaktować się z przedstawicielami Stowarzyszenia Razem dla Książenic – tel.: 506 445 926, mail: razemdlaksiazenic@gmail.com

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: o posłudze penitencjarzy; o wspólnocie betlejemitek; jak modlą się grekokatolicy?; spis nagrań kolekcji Biblii Audio.

„Mały Gość Niedzielny” – książeczka „Moje siły specjalne” – przedstawieni w niej są święci, którzy pomagają w trudnych sytuacjach życiowych; o święcie zmarłych wśród Indian i Papuasów; jak wygląda i co dzieje się w sejmie.