Ogłoszenia parafialne – 7 maja 2023

NIEDZIELA – V NIEDZIELA WIELKANOCNA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na potrzeby naszej parafii, Bóg zapłać za ofiary.

PONIEDZIAŁEK
UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA, Biskupa i Męczennika
poświęcenie obrazu św. Stanisława, patrona ładu moralnego.
po Mszy św. modlitwy III Zakonu św. Franciszka.

WTOREK
19:00 (dziewczyny), 19:45 (chłopcy) – rozmowy przed bierzmowaniem.

CZWARTEK
17:00 – Msza szkolna, zapraszam dzieci.

PIĄTEK
17:15 – Nabożeństwo majowe i modlitwa do Ducha Świętego.

SOBOTA
8:00 – zbiórka ministrantów.
9:00 – spotkanie Dzieci Maryi.
16:45 – 17:30 – spowiedź św.
17:30 – Nabożeństwo różańcowe fatimskie.
20:15 – czuwanie modlitewne.
21:00 – Apel Jasnogórski.

NIEDZIELA – VI NIEDZIELA WIELKANOCNA
7:15 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
kolekta na budowę kościoła w Jankowicach Rybnickich. Kazania wygłosi ks. prob. Tadeusz Kalisz.

W zakrystii są do odbioru kartki z intencjami na czerwiec 2023 roku.

Nabożeństwa majowe – w dni powszednie o godz. 17:30 w niedziele o godz. 15:30.

W sobotę 20 maja o godz. 9:30 zapraszam rodziców dzieci, które mają w przyszłym roku przystąpić do I Komunii św. do pomocy w przygotowaniu świątyni uroczystości I Komunii św. Osoby, które nie przyszły na spotkanie w czwartek mogą się zapisać.

W niedzielę 14 maja odbędzie się charytatywny XV Bieg po Głębokich Dołach. Podczas imprezy odbędzie się kiermasz ciast na rzecz Krzysia Gorzawskiego. Serdecznie zapraszamy do pomocy w upieczeniu ciast i innych słodkości. Można je dostarczyć w sobotę (13.05) do domu Krzysia w Książenicach przy ul Leśnej 38 lub w niedzielę o godz. 9:00 na miejsce startu – przy altanie obok leśniczówki w Książenicach. Szczegóły na stronie internetowej: www.razemdlaksiazenic.pl

Zachęcam do czytania „Gościa Niedzielnego”: jak zorganizować I Komunię św., aby była spotkaniem z żywym Bogiem; o zatracaniu wiary i słabościach zachodniej kultury – wywiad z kard. Willem Jacobus Eijk.

ZAPOWIEDZI
PORWOŁ Piotr, stan wolny, zam. Książenice
MIKOSZ Martyna, stan wolny, zam. Książenice